Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

SURUBELNITA CU FIR SKIL 6221


Vizitator dexter82

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Vizitator dexter82

Asta am citit si eu , multi zic ca modelu 6220 este mai ok , este mai ieftina dar are cuplu numai 27Nm asat cica are 37Nm cuplu.Asta ma sperie si pe mine , ca e dezaxata, dupa unii.

Asta am citit si eu , multi zic ca modelu 6220 este mai ok , este mai ieftina dar are cuplu numai 27Nm asat cica are 37Nm cuplu.Asta ma sperie si pe mine , ca e dezaxata, dupa unii.

 

daca  sunteti amabil, care a fost surubul cel mai fare infiletat cu ea(diametru/lungime)?

Link spre comentariu

Acum sa stii ca la suruburi mai groase dai gaura intai daca vrei o treaba buna.Eu masor cu sublerul intre canalele holsurubului si dau gaura cu 0,2mm mai mica ca masuratoarea.Dapa aceasta metoda am montat sute de holsuruburi de 6x120 care in mod normal cu o masina bosch cu accu de 12V sant cam la limita(adica le insurubeaza dar greu si dupa cateva nu prea mai are putere desi accu este OK).

Editat de mihaighe
Link spre comentariu
Vizitator dexter82

ru am de insurubat in lemn de brad siam 6mm si lungimimi,60/80  mm iar psr12 pe care il am i-au murit acumulatorii si este un acumulator 180ro si tre sa ii icarci cu socoteala sa nu il strici

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări