Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

lumia 925


Postări Recomandate

 Salutare,

 Nokia lumia 925 RM-892,proprietarul a incercat sa ii modifice softul si i-a dat eroare si acum telul nu se mai aprinde.Se instaleaza pe usb cu drivere de qualcomm dload 9008,dar daca vreau sa il scriu nu se intampla nimic.

 Am incercat si cu program free nokia care suite si cu nokia update si ba telefonul nu e suportat ba ca fisierul de scris nu e semnatura valabila....cu mxkey il detecteaza ,se conecteaza cu programul,dar atat la scriere tot nimic,nici ca usb dead sau dload mode sau bootmnge,hwk nici nu il are in lista...ceva solutii?

 E un box atf parca ii zice care facea full flash la el dar nu il am,alte solutii ajutatoare?

Multumesc!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

vibreaza cand dai pwr on ?

daca nu vibreaza ,doar emergency flash tool cu TP te mai salveaza

nu apare in lista la Riff box si nu cred ca ATF stie acest model

detalii in privat

la seria lumia nu ai ce sa modifici soft si te trezesti cu o caramida in dotare , se poate mai explicit ce anume a vrut sa modifice proprietarul ?

sa puna android ?

am avut multe in servioce cu :"boot condition not found  . . . .  .  ." si cred ca s-a incercat instalarea de android , se repara cum am spus mai sus

Editat de razvan-l
Link spre comentariu

daca in primele 5 sec de flash se opreste procesorul (baterie descarcata ,sau se intrerupe cominicatia USB , sau alte cauze ) tel ramanae fara boot si implicit e brick

am testat personal acest lucru scotand cablul din tel in primele 2 sec si am avut un tel complet mort , reparat cu flash tool cu TP apoi

ATF stie de flash , dar nu stie de rescriere boot , iar eu despre asta vorbeam

dload mode inseamna ca poate fi recuperat si nu trecut la piese de schimb

cel mai important lucru este intelegerea situatiei si abordarea corecta a reparatiei , in caz contrar se distruge iremediabil o placa cu defecte de soft

 

 

 

update de soft nu inseamna MODIFICARE DE SOFT

Editat de razvan-l
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări