Jump to content

Photo

Sateliti genius

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 OFFLINE   gica pilula

gica pilula

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 18 December 2016 - 11:03 PM

Buna seara si sarbatori fericite!
As avea si eu o intrebare,daca mut tubul de pe spate pe fata la satelitii de la un genius 5005,se schimba sunetul cu ceva?Stiu ca nu este un sistem foarte calitatv dar..asta-l am si sant destul de multumit de el. Numai ca nu am pune satelitii decat lipiti de perete.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#2 OFFLINE   adrian lucian

adrian lucian

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 291 posts

Posted 20 December 2016 - 09:40 PM

Daca tot ii pui pe perete muta tubul in jos...

#3 OFFLINE   bmwh548

bmwh548

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 605 posts

Posted 21 December 2016 - 02:54 PM

Pe fata nu prea vad cum s-ar putea monta tubul (poate daca se renunta la "tweeter"). Oricum, teoretic nu prea ai frecvente joase in sateliti, crossoverul ar trebui sa taie corespunzator.

#4 OFFLINE   ionutmariuss

ionutmariuss

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 26 posts

Posted 05 January 2017 - 11:43 PM

Salut, am un genius 5000 5+1 si sateliti nu se aude la el numai cand pun mana la finali se aude si cand iau mana nu se mai aude ce ar putea fi..?

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#5 ONLINE   stupidman

stupidman

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted Today, 14:25 PM

Buna seara si sarbatori fericite!
As avea si eu o intrebare,daca mut tubul de pe spate pe fata la satelitii de la un genius 5005,se schimba sunetul cu ceva?Stiu ca nu este un sistem foarte calitatv dar..asta-l am si sant destul de multumit de el. Numai ca nu am pune satelitii decat lipiti de perete.

Daca ii folosesti cu amplificarea sistemului, oricum basul sub 150hz este taiat si dirjat spre subwoofer. Daca ii folosesti pe amplificare separata ca full-range, atunci ai nevoie de acel port. Poti lasa, totusi cuiul de suport mai lung si sa lipesti un adaos in spatele boxei jos. Astfel boxa va sta si dreapta si va avea fata de perete un spatiu de 1-2 cm suficient revenirii sunetului in partea din fata.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users