Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

LA MULTI ANI ROMANIA ! LA MULTI ANI ROMANILOR !

Evaluează acest subiect


itube

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

La multi ani Romania Mare !

 

Cinste generatiilor trecute de mari patrioti romani, celor care au infaptuit unirea romanilor !

La multi ani numai celor care simt cu adevarat romaneste, care sunt sau au fost adevarati patrioti romani, si de azi si de ieri.

 

https://www.google.ro/search?q=ungaria+a+interzis+diplomatilor+sa+participe+la+ziua+nationala+a+romaniei&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&ei=-hxAWP_UL8upsgH9wqXQCw

 

Tare mult ne lipseste un Titulescu in ziua de azi.

Sa-i inlaturam din tara pe toti cei care stiu doar sa linga dosuri pe la straini.

Link spre comentariu

De 1 decembrie,ziua nationala,am vazut defiland glorios la Timisoara TAB-le care ne-au impuscat la revolutie.

Tancurile care au tras pe Calea Girocului nu au fost.

Pustile probabil au fost curatate si puse la loc sigur.nu se stie,poate mai trebuiesc.

Usile catedralei nu au fost incuiate ca atunci cand oamenii cautau sanctuar.

Ucigasii,unul este prin parlament,cel care a inchis catedrala ceilalti stau la adapostul partidelor si a pensiilor ametitoare.Urmasii lor fac promisiuni pentru un viitor mai bun.poate al lor.

 

La multi ani Romania si romanilor.

Link spre comentariu

Asta e pura propaganda izvorata din frustrari nerezolvate si nu poate ajuta pe nimeni, nu inteleg cu ce scop te plangi si ce ai fi vrut sa se intample. Cumva tehnica militara de la revolutie ar trebui persecutata pentru ca a fost folosita impotriva populatiei? Pentru ca soldatii de acum fireste ca nu mai sunt cei de atunci... Adica serios???

Link spre comentariu

Asta e pura propaganda izvorata din frustrari nerezolvate si nu poate ajuta pe nimeni, nu inteleg cu ce scop te plangi si ce ai fi vrut sa se intample. Cumva tehnica militara de la revolutie ar trebui persecutata pentru ca a fost folosita impotriva populatiei? Pentru ca soldatii de acum fireste ca nu mai sunt cei de atunci... Adica serios???

N-ai cum sa intelegi

Link spre comentariu

Daca am fi avut armata echipata cu nave spatiale gen Star Trek si torpile fotonice ti-ar fi placut mai mult la Timisoara in decembrie '89 ?

Atentie , nu armele omoara oameni , ci " oamenii " .

E suficient sa treci pe o trecere la culoarea rosu a semaforului sau sa te ineci cu mancare si gata , vine si mantuirea .

Respect pentru orice victima inocenta a violentei umane .

Respect pentru sacrificiul tuturor romanilor .

La multi ani Romania !

Link spre comentariu

Haideti sa fim mai toleranti chiar daca nu ne covine punctul de vedere al celuilat semen.

Romanul trebuie sa uite ca sa poata trece mai departe, sa ne gandim la viitorul nostru pentru ca deja de 26 de ani se gandesc altii si ni-l fac altii, iar noi bastinasii am devenit spectatori consumatori.

Daca nu avem modele contemporane de urmat, atunci sa ne aducem aminte de strabunii nostrii luptatori, in special prin cantecele patriotice, nationaliste, romanesti, cu dor de acest pamant care a fost candva un Rai.

Nu trebuie sa ne mai plangem, trebuie sa luam atitudine fiecare cat poate, mai ales cand ne lasam stupid de cu bun simt, jigniti de straini, care nu sunt cu absolut nimic mai buni, mai frumosi sau mai destepti decat noi.

Diferenta dintre cei care ne dau lectii de democratie cu forta sunt tocmai aia care au avut colonii, adica au supus, au omorat, au jefuit, chiar si azi dar fara violenta fizica.

Nu putem exista pe acest pamant decat prin noi insine si niciodata stranii, oricare ar fi ei, nu se vor gandi la noi sa ne ajute, sa ne faca vreun bine, decat daca au vreun interes, si interesul este intotdeauna acelasi, sa ne supuna, sa fim prosti, sclavi.

 

Intreb, de ce l-am / l-au omorat pe Ceausescu ? sa o ducem mai bine sau mai rau ? De ce tara este in ultimul hal de degradare ? oare chiar romanii sunt atat de prosti incat nu sunt in stare sa se conduca singuri ?

 

Nu astept raspunsuri pentru ca le stiu deja dupa aproximativ 2 ani de la lovitura de stat.

 

Traiasca ROMANIA MARE !

Link spre comentariu

N-ai cum sa intelegi

NU, n-am cum sa inteleg de ce dupa 27 de ani inca ne plangem de mila, nu pot intelege cum putem avea sentimente atat de neplacute pentru niste obiecte si cum le putem acuza ca ne-au impuscat candva. NU, n-am cum sa inteleg de ce nu ne maturizam si nu incercam sa facem ceva in loc sa acuzam pe altii de nefericirea noastra. Victor zice bine, NU armele omoara oameni, ci oamenii o fac, armele sunt doar niste obiecte pe care noi oamenii le folosim ca sa facem rau sau bine.

 

Periodic revad aceleasi fraze penibile si jenante pentru niste oameni maturi, ba ca suntem sclavii nu stiu cui, ba ca multinationalele fac asa si pe dincolo, ba ca nu stiu ce face capitalismul... Capitalismul este cel care v-a dat in primul rand dreptul sa va plangeti precum niste adolescenti pe internet. Si nu-mi cer scuze daca va simtiti insultati, pentru ca este penibil sa tot repetam aceleasi acuzatii la nesfarsit in loc sa incercam sa facem ceva, sunt multi care muncesc sau incearca sa o faca si reusesc fara sa se certe cu nimeni, si fara sa se planga de multinationale si oprelistile capitalismului. Si sunt si altii care si-au imprimat pe creier idei comuniste si care isi fac rau ei insisi.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări