Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Proiector led defect


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Merita aruncat. Va arde destule leduri. Daca era facut de un amator de pe forum ii sarea lumea in cap. Asa...de frica nici numele hipermarketului n-avem curaj sa-l spunem. Chiar daca am face-o, topicul, posturile sunt EGAL ZERO. Nu citeste nimeni topicuri inainte de a cumpara, insa stie sa-si faca cont pe elforum imediat ce i se strica ceva.

Sunt destule subiecte legate de proiector led-aceleasi probleme. Nu are nici o importanta ce scriem. Nu pentru viitorii cumparatori.

Link spre comentariu

Nu ma pot abtine... bine zici, Alexutz...!

 

 

35lei/COB, 180 lei??? credeam ca asa ceva este pana in 90 lei, tot proiectorul, cel putin asa am vazut. Oricum, si mai putin, tot nu as recomanda, decat daca este reconstruit cu simt de raspundere, asteptam un thread de la Silicipi.

Editat de Dxxx
Link spre comentariu

Un COB facut de firma serioasa 50.000 ore tipic, pana la reducerea fluxului la 0,7 din cel initial, dupa care mai merge mult si bine cu randament scazator...

Asta insa daca toata durata functionarii Tj a stat sub Tj recomandat de producator si daca nu au existat varfuri de curent peste specificatii.

 

Un produs cu COB va rezista exact la fel daca este proiectat si realizat ca lumea.

 

Un produs ieftin industrial poate sa aiba viata maxima sub cea a unui bec incandescent (2000 ore) din cauza aproximatiilor (corner cutting) facute pana se ajunge la produsul final.

Din cate se discuta exista si recorduri stranii, cu viata de cateva ore la produse de firma.

Editat de Dxxx
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări