Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sistem 5.1 adaptat la jack 3,5


Postări Recomandate

am "capatat" un system 5.1 cu un sub si 5 sateliti pe care vreau sa-l "adaptez" la laptopul meu

 

legatura de face pe un cablu G9 la 3 jack-uri

 

cum sa fac sa scot totul (tot  ce se poate ca putere si claritate) printr-un singur jack ?

 

leg satelitii in parallel /serie ...fac punti pe intrarea G9....?

 

 ce ma sfatuiti ?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Domnu' "ciupacabra" nu  a-ti postat unde trebuie(probabil la incepatori trebuia sa posta-ti).

Iar in al doilea rand  pune-ti  va rog o poza  cu acel sistem sau macar   cum se numeste acel sistem?

 

off-topic: ce imi place  numele userului dumneavoastra... "ciupacabra"!!!  :rade:

Editat de fritz_vali
Link spre comentariu

nu cred ca scoate 5.1 si nici nu=mi pasa...

e mai vechi,...ruleaa non-stop de 5 ani...

sistemul e o gioarsa gen genius..o chinezarie..

nu gassc nici adaptor 3 jack-uri la un jack

sinici scmema pinilor la G9 sa fac eu o "schema" sa-l leg la un jack stereo...

Editat de ciupacabra
Link spre comentariu

Pai cum e? Se doreste corectitudinea redarii sau doar utilizarea tuturor satelitilor? Daca nu conteaza corectitudinea: se cumpara doua splittere pentru jack stereo de 3.5, se pune unul din ele in iesirea de casti de la laptop si al doilea se pune in primul. Raman in felul asta trei iesiri stereo de 3.5 in care se pun cablurile de semnal de la sistemul audio. Sunetul nu va fi "corect", dar vor functiona toate boxele.

 

PS: cand se solicita ajutor pe un forum si cineva solicita detalii ca sa poata oferi o solutie se considera de bun simt oferirea detaliilor respective. Daca dumneavoastra "nu va pasa" de ce ar trebui sa le pese celorlalti?

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări