Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV LED Finlux 42F930FHD nu reda de pe USB


Vizitator Janos

Postări Recomandate

Vizitator Janos

Buna

Am avut un TV LED Finlux 42F930FHD, fabricat in Turciu pe sasiu Vestel. L-am vandut deoarece nu avea DVB-C. Cumparatorul a intrebat: merge USB? I-am raspuns ca trebuie sa mearga, dar nu l-am folosit niciodata.

Dupa ce l-a dus acasa, si-a dat seama ca nu reda nimic de pe USB.

I-am promis ca incerc sa rezolv si va cer sfatul pentru asta.Nu stiu ce sasiu Vestel foloseste TV-ul pentru ca nu il mai am la mine, si acolo nu se cade sa il desfac. Stiu ca e 100% Vestel pentru ca l-am desfacut cat era la mine.

Are doua intrari USB, si in meniu (care seamana FOARTE mult cu Philips), apare Player media.

Am incercat cu stickuri de diferite capacitate, formatate in FAT, FAT32, NTFS, etc.

Cand scot stick-ul, apare ceva mesaj de genul: "Dispozitivul USB 0 (1) a fost indepartat.

Cand stick-ul e in aparat, din meniul media player imi spune ca nici un dispozitiv USB nu e atasat.

Sincer, sper ca e dezactivat din ceva meniu service, nu cred sa fie stricat, dar orice pareri sunt binevenite.

Langa intrarea USB scrie doar: Vdc max 500mA

Este incredibil, cat de necunoscut e acest televizor (fabricat pentru Metro), presupun ca daca as sti modelul sasiului, as afla mai multe informatii.

Astept pareri, sfaturi de la cei experimentati.

 

Toate cele bune,

 

Janos

Editat de Janos
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări