Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Player filme


Postări Recomandate

Va salut.

 

Ma confrunt cu urmatoarea problema: in camera copilului am un monitor de 51 cm LCD spanzurat pe perete pe care, de pe laptop ii mai pun desene animate.

Problema este ca eu am nevoie de laptop uneori chiar in acel moment.

Monitorul are cablu cu mufa normala RGB pt calculator (gen seriala) si as avea nevoie de un player care sa aiba mufa RGB in care sa pot infige cablul de la monitor si care sa citeasca formatele astea uzuale, avi, mpeg, mpeg4, etc..desenele animate le iau de pe net, le pun pe un stick si..le redau prin acel player.

Deci, rezum: imi trebuie un player mic, simplu, ieftin cu mufa RGB si port USB care sa poate citi si reda filme de pe stick.

 

Ce-mi puteti recomanda? Ar merge si-un Raspberry PI? Nici prea multi bani nu sunt dispus sa investesc, cam 300-350 lei.

 

L.E. Acum am vazut ca R Pi n-are mufa RGB....

 

Multumesc.

Editat de Untold
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Media player-ele astea micute au de obicei doar HDMI. Pe langa el ai avea nevoie si de un adaptor HDMI-VGA si mai costa si ala 100-150 de lei parca. In banii aia se gasesc laptopuri sh care sa faca tot ce trebuie ca banuiesc ca nu e nevoie de decodare mkv FullHD.

Link spre comentariu

In mod normal daca pachetul este insotit de factura cu pretul produsului atunci se percep taxele necesare, dar ''chinejii'' stiu care e lectia si scriu pe pachet ''gift'' si evident nu iti da factura

Eu am luat diverse de pe ebay din China, mai mult nimicuri, dar nu am mai paltit alte taxe, vamesul se uita in pachet si atat

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări